lietuviškai englishdeutschrussianpolsk

Šiuo metu name veikia dailininkės Alinos kūrybos darbų paroda.

Fiat

 Ji veiks iki vasario 6 d.

 

Taip pat mūsų name veikia knygrišės Leonoros Kuisienės personalinė paroda
„Tarp sapno ir tikrovės. Vilko valanda“

25398777_2033278456909563_45365384358114059_n

Daugiau apie autorę rasite jos feisbuko profilyje: https://www.facebook.com/L.K.menineknygrisyste 


       Knygrišė Leonora Kuisienė gyvena ir kuria Kaune. Su menine knygrišyste ji susipažino dailės pedagogikos studijų metu, studijuodama dailiosios odos, plastikos kursą, 1998-1999 metais. Tačiau gilesnė ir artimesnė knygrišystės amato raiškos forma ėmė vystytis tik praėjus dešimčiai metų po studijų baigimo. Tam įtakos turėjo gyvas susipažinimas Jungtinėje Karalystėje su kiek kitokiais nei matytais Lietuvoje įrišimais.
       Nuo 2010 metų Leonora Kuisienė dirba meninės knygrišystės srityje. Nuo 2013 metų meninink sudalyvavo šiose grupinėse parodose: „Masinė hipnozė“ festivalyje „Velnio akmuo“ (2013), knygrišių paroda Vilniaus knygų mugėje (2014), knygrišių paroda tarptautinėje taikomojo meno mugėje CraftVilnius (2016). 2015 metais Leonora surengė personalinę parodą „Durys“. Menininkė įkvėpimo semiasi skaitydama knygas, klausydamasi muzikos, stebėdama ir bendraudama su žmonėmis.
      Vilko valanda – tai laikas tarp nakties pabaigos ir aušros. Metas, kai daugelis žmonių miršta. Tai laikas, per kurį gimsta ir daugiausia vaikų. Tai laikas, kada miegas būna giliausias, o sapnai patys ryškiausi. Nemigos kamuojamą žmogų tokiu metu apninka baimės ir demonai. Tai metas, kada užgožtieji pasąmoniniai impulsai yra išlaisvinami ir veikia aktyviai, atskleisdami mums mūsų džiaugsmą ir liūdesį, baimes, lūkesčius, aistras, fantazijas…
      „Dienos patirčių, informacijos bagažas ir jų išraiška sapnuose, persipindami į bendrą visumą, ir yra mano kaip autorės „Vilko valandos“ metamorfozė, kurios metu tikrovė tampa sapnais, o sapnai tampa apčiuopiamąja, simboliais išreikšta, tikrove. O laikas, esantis tarp sapno ir tikrovės, ne kas kita, kaip nesibaigianti raiškos formų paieška, kūrybinis procesas, aktas“, – pasakoja menininkė.
       Pagrindinė menininkės kūrybinė raiškos forma – knyga-objektas ir knyga, kurioje svarbiausia minties fiksacija, procesas, į kurį įtraukiamas ir žiūrovas. Kūrinio (knygos) esmę dažnai sudaro ne tradicinė objekto forma, atverčiamoji knyga, o pati sąvoka, idėja, interpretacija, patyrimas. Tačiau tuo pačiu išlieka tradicinei knygai būdingos medžiagos, odinių viršelių apdirbimo technologijos. Kuriant naują kūrinį išlieka tokie kūrimo etapai, kaip idėjos iškėlimas, domėjimasis ankstesniais panašios tematikos kūriniais, metodika, technologijomis, bei viso to pritaikymas.
      Taip minties fiksacija ir procesas, persipindami su tradicinėmis technologijomis bei išlaikydami temos vystymąsi knygų cikluose keletu lygmenų, tokių kaip: filosofija, psichologija, mitologija, simboliai padeda sukurti estetinį, kūrybišką ryšį tarp raiškos formos ir idėjos.
           Paroda veiks iki vasario 5 dienos.
Informacija spaudai parengta pagal Leonoros Kuisienės tekstą.  Parodos rengėjai – Perkūno namas-muziejus ir VšĮ „Gabrielės meno galerija“.

Kviečiame menininkus organizuoti mūsų name savo parodas.