lietuviškai englishdeutschrussianpolsk

Šiuo metu mūsų name vykstančios parodos:

Svelniai 1Fotomenininko Iridijaus Švelnio ir poetės Nijolės Demereckaitės-Švelnienės paroda „DUETAS“

Ši paroda – tai dviejų skirtingų autorių kūrybinis duetas, kuris nėra surežisuotas, kuris nėra skirtas vienas kitam. Tai tiesiog atrastas sąlyčio taškas, kurį kirtę, darbai sueina į vientisą tandemą, bei sustiprina vienas kitą, leisdami pasiekti gilesnius žiūrovo emocinius sielos išjaučius. Autoriai keliauja savitais kūrybiniais keliais, kurdami naudoja savitas technikas, savitą suvokimą, liečia skirtingus, žmonėms aktualius, gyvenimo aspektus. Visa tai pateikia kūriniais, perleistais per savo vidinius išgyvenimus. Formuojasi tam tikra kūrybos sintezė, kai žodis papildo vaizdą, o vaizdas papildo žodį. Žvelgiant ir tyrinėjant darbus, nėra būtinybės svarstyti, ar pirmiausia buvo kuriama fotografija, o vėliau tekstas, ar atvirkščiai… Galima numanyti, kad abu autoriai ieškojo savitų raiškos būdų.

Sūnaus fotografijos ir motinos eilėraščiai – sukuria harmoningą visumą, kalbančią vaizdu ir žodžiu apie pasaulį, akimirkos amžinybę ir laikinumą, dabartį ir praeitį. Santykis tarp vaizdo ir žodžio yra nuolat besikeičiantis. Fotografija tampa – simboline žodžio iliustracija, o žodis tarsi papildydamas ją – pratęsia vaizdą. Tiek fotografijos, tiek eilėraščiai, sukuria daugiaprasmes dimensijas, kuriose slypi ryški emocija, išgyvenimo akimirkos fiksacija, nuotaikos blyksnis. Žodinėse ir vizualiose miniatiūrose – itin svarbūs tampa erdvės ir laiko metmenys, kuriuose yra apibrėžiama konkreti minimalizuota erdvė, įgaunanti universalumo, kur sustabdytas laikas, sujungia vakar ir šiandieną, galbūt ir rytdieną… Žodis ir vaizdas sugrąžina prie pastovių vertybių, ragina įsiklausyti į pamatinius žodžius, sugrįžti namo, prie savo ištakų… Tad fotografijoje simboliniu vaizdiniu tampa: apleistos sodybos durys, moters figūros, gamtos fone – šešėlis, veidas. Poezijoje – žodžio ištakų paieškos, minimalistiniai jausenų blyksniai.

N.Demereckaitės – Švelnienės ir I. Švelnio kūrybos paroda kviečia kelionei į fotografijos ir poezijos pasaulį, dialogui su kūryba ir savimi.

Paroda veiks iki birželio 1 d.

Teksto autorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

Kuzdesiai

 ŠEIMOS ŽIDINIŲ paroda „KUŽDESIAI“

Tai pirmoji keramikės Nerijos Karpavičienės asmeninė ŠEIMOS ŽIDINIŲ paroda, kurios šerdis ir esmė – šviesa, kokia tik ji gali būti: kaip daiktas, kuris yra tarsi simbolis, ar kaip dvasinis kūnas – Dievas, kuris yra tikroji šviesa, tikrasis naujumas ir slėpinys, gebantis slėpiningai sukurti, įkvėpti, pažadinti, nukreipti ar lydėti tūkstančiais meilės kelių kiekvieną atskirai ir visus kartu.

Kūriniai gimė labai įvairiomis sąlygomis ir apglėbiant skirtingoms mintims, tačiau visi jie pirmiausiai gimė per dovanotus jausmus moliui ir įkvėpimą dalyvauti kūrime. Vedama šio nepelnyto, bet labai džiaugsmingo pomėgio, supratau, kad tai ne tik man dovanota, bet per mane ir kitam, todėl neilgai trukus sumaniau įkurti „Mėnulio pietūs“ keramiką, kas šiuo metu yra ne tik mano meilė, bet ir mano pagrindinis darbas.

Na, o jei kalbėčiau savo šeimos kalbomis, tai mano vyras sakytų – ką daugiau čia ir bepridursi, kai viskas ir taip aišku…

Keramikė Nerija Karpavičienė

 

    Kviečiame menininkus organizuoti mūsų name savo parodas.

 

Mūsų name jau vykusios parodos:

Eglės Jesulaitytės tekstilės darbų paroda “Minties greičiu”  – 2017 vasaris  - balandis.

Parodos plakatas_A4 (1) mazesnis

Dailininkės Alinos kūrybos darbų paroda – 2017 gruodis – 2018 vasaris

Fiat

Knygrišės Leonoros Kuisienės personalinė paroda
„Tarp sapno ir tikrovės. Vilko valanda“ 
2017 gruodis – 2018 vasaris

Daugiau apie autorę rasite jos feisbuko profilyje: https://www.facebook.com/L.K.menineknygrisyste 

25398777_2033278456909563_45365384358114059_n