lietuviškai englishdeutschrussianpolsk

 

Meninės knygrišystės dirbtuvės
Vasario 3 d. 12.00 – 15.00 val.

Jas ves menininkė Leonora Kuisienė (daugiau apie autorę ir jos darbus:https://www.facebook.com/leonora.kuisiene). Jos darbai šiuo metu eksponuojami mūsų name.IMGP6644
Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su knygrišyste, kas tai yra šiuolaikinė meninė knyga, kokiais įrankiais dirbama. Dalyviai turi galimybę ne tik išklausyti ir pamatyti, bet ir išmokti  viduramžiais (XIV a.) atsiradusį knygos įrišimo būdą. Tai rišimas kuris turi plačias pritaikymo galimybes rišant užrašų knygutes, metraščius ar foto albumus, svečių knygas, piešimo sąsiuvinius. Tai puikiai tinkantis rišimo būdas dirbti su buityje randamomis priemonėmis ir įrankiais. 

Dalyviai užsiėmimo metu pasigamins A6 formato natūralios odos, suvenyrinę knygutę.

Dalyvių skaičius: 3–6 asmenys, amžius : nuo 13 metų.
Kaina: 25 EUR asmeniui.

Kadangi vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė. Registracijos anketą rasite paspaudę šią nuorodą

arba tel. +370 641 44614.

Nesusirinkus bent 3 asmenų grupei užsiėmimas neįvyks.

 

 

Viduramžių kostiumo dirbtuvės
Vasario 3, 10 ir 24 d.


Visą vasario mėnesį 3 dalių dirbtuvių ciklas siūlys vėl nusikelti į viduramžius ir pabūti amato meistru bent vienai dienai. Vasario mėnesio Siuvimasšeštadieniais Perkūno namas Kaune kvies sau susimeistrauti svarbias viduramžių kostiumo detales – gobtuvą, kapšelį ir lininius baltinius. O kad šie daiktai pasitarnautų ne tik keliaujant į praeitį laiko mašina, bet ir užkariaujant šiandieninį mados pasaulį originaliais sprendimais, dirbtuvių metu bus mokomasi pritaikyti juos šiuolaikiniam panaudojimui.

Neretai, įsivaizduodami viduramžių kostiumą, mintyse piešiame paprasčiausią suknelę plačiomis rankovėmis moteriai arba kelnes bei marškinius vyrui, nors iš tiesų po žodžiu „kostiumas“ slepiasi kur kas daugiau nei tai. Ne daugelis žino, jog viduramžių žmogus vienu metu dažniausiai vilkėdavo du ar net daugiau sluoksnių drabužių ir aksesuarų, nepriklausomai nuo metų sezono. Jeigu iš pirmo žvilgsnio jų nematome, tai dar nereiškia, kad jų nėra. Todėl šių dirbtuvių metu dalyviai turės galimybę susipažinti su „nematoma“ viduramžių kostiumo puse.

Gobtuvas, kurį jau tapo įprasta vadinti hudu, yra nepamainoma kiekvieno viduramžių kostiumo dalis, kuri nors ir naudojama ne nuolat, tačiau yra praktiška ir patogi detalė, apsauganti nuo šalčio ir lietaus.
Kapšelis – viduramžių žmogaus turėtas ne po vieną ir ne po du, kadangi tai buvo vienintelė to meto kišenė, kurioje laikyti patys įvairiausi daiktai, pradedant nuo pinigų ir baigiant amatininkų darbo reikmenimis.
Lininiai baltiniai – tai pats pirmutinis drabužių sluoksnis, dėvėtas tiek vyrų, tiek moterų, kurio paskirtis buvo apsaugoti viršutinius drabužius nuo susitepimo ir išvengti dažno jų skalbimo. Dėl savo nesudėtingos ir šimtmečius nepakitusios konstrukcijos, šis rūbas ir lengvai pasiuvamas bei puikiai pritaikomas ir šiandieninėje aprangoje.

Dirbtuves ves rekonstruktorė Eglė Kukytė (https://www.facebook.com/TerraTenebrae/

Dirbtuvių data: vasario 3, 10 ir 24 d.
Dirbtuvių laikas: 12:00 – 15:00 val.
Vieno užsiėmimo kaina: 10 eu (dirbtuvėms reikalingos medžiagos į kainą neįeina)
Perkant bilietą į visus tris užsiėmimus taikoma 10% nuolaida bendrai sumai.

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.
https://goo.gl/forms/i1TLYbWzH5dLIdjs2
Detalesnė informacija teikiama užsiregistravusiems asmenims.