lietuviškai englishdeutschrussianpolsk

P

erkūno name jums pageidaujant galime organizuoti įvairių amatų dirbtuves:

Juostų audimo dirbtuvės. Audimo meistrė gali  supažindinti su vytinių juostų tradicijomis lietuvių kultūroje, jų audimo paslaptimis, taip pat pamoko audimo meno.

Edukacija vaikams “Tradicinių juostų reikšmė lietuvių etninėje kultūroje”

Renginio pradžioje  VI a. kostiumu pasipuošusi audėja demonstruoja vytinį audimą (su kaladėlėmis) ir pasakoja apie šio audimo būdo paplitimą pasaulyje ir Lietuvos teritorijoje, rodo juostų pavyzdžius, apžvelgia tradicinių juostų klasifikaciją, pavyzdžius, vytinių juostų paskirtį ir panaudojimą (prie tautinio kostiumo) seniau ir dabar. Pasakoja apie archeologinio kostiumo rekonstrukcijos ypatumus – aptariami senoviniai žalvariniai papuošalai, skiltuvas, peilis ir kt.
Pasakojama apie juostų reikšmę tautos etninėje kultūroje, papročiuose, šventėse: 
1. apjuosimas juosta kaip saugos ir gero linkėjimo ženklas;
2. juostos dovanojimas kaip ryšys tarp žmonių – kaip tradicinis suvenyras;
3. juostos audimas kaip apeiga – smulkiosios motorikos darbai kaip kompensacinė priemonė stresui pašalinti;
4. juostų „vartai“ – kaip riba tarp buvusio ir būsimo gyvenimo (abiturientų išleistuvės);
5. juostos užkabinimas ant objekto, t. y. jo sureikšminimas – dabar, pavyzdžiui, mažos juostelės užkabinimas ant automobilio veidrodėlio.
Taigi renginio dalyviai atpažįsta savo aplinkoje tuos „ženklus“, siūloma pritaikyti ir praktikuoti tradicijas šiuolaikiniame gyvenime.

Šią edukaciją galite užsisakyti ir per Kultūros paso sistemą. 

Viduramžių aprangos dirbtuvės. Taip pat galime pamokyti pasisiūti vakarietišką viduramžišką rūbą. Viduramžių drabužiai gali būti tiek sudėtingos, tiek paprastos konstrukcijos. Kokios norite jūs – galite nuspręsti patys, dalyvaudami 7 val trukmės dirbtuvėse – seminare, kurių metu ne tik pasisiųsite sau viduramžišką suknelę, bet ir sužinosite įdomios informacijos apie viduramžių madas, kurios dar niekur negirdėjote. Dirbtuvės subalansuotos moterims, bet galime pritaikyti ir vyrams.

Viduramžių hudo dirbtuvės. Jeigu norite trumpesnio siuvimo užsiėmimo, galime pasiūlyti viduramžiško hudo dirbtuves. Hudas – tai viduramžiškas gobtuvas, dėvėtas vėsiu oru bei kelionių metu. Šis gobtuvas gali būti puikiai pritaikomas ir šiuolaikiniame garderobe. Dirbtuvių trukmė 3-4 val.

Odinio krepšelio dirbtuvės. Mėgstantiems dirbti su oda galime pasiūlyti viduramžiško odinio krepšelio dirbtuvėles.  Remiantis pavyzdžiais iš praeities, galėsite patys susikurti savo norimą krepšelio dizainą ir pasigaminti originalią garderobo detalę. 

Knygrišystės dirbtuvės. Profesionali knygrišė supažindins jus su knygrišystės amatu ir pamokys, kaip įsirišti savo knygą.

Riešinių dirbtuvės. Jei nemėgstate šalti riešų, galite juos papuošti savo rankų darbo riešinėmis, puoštomis raštais iš karoliukų.

Visos dirbtuvės skelbiamos kelis kartus per metus ir vyksta viešai. Tačiau galime surengti dirbtuves ir privačiai grupei.
Minimalus dalyvių kiekis dirbtuvėse – 4 asmenys.
Dėl kainų prašome kreiptis el.paštu info@perkunonamas.lt