Dirbtuvės

Perkūno name jums pageidaujant galime organizuoti įvairių amatų dirbtuves:
Viduramžių aprangos dirbtuvės

Galime pamokyti jus pasisiūti vakarietišką viduramžišką rūbą. Viduramžių drabužiai gali būti tiek sudėtingos, tiek paprastos konstrukcijos. Kokios norite jūs – galite nuspręsti patys, dalyvaudami 7 val. trukmės dirbtuvėse – seminare, kurių metu ne tik pasisiųsite sau viduramžišką suknelę, bet ir sužinosite įdomios informacijos apie viduramžių madas, kurios dar niekur negirdėjote. Dirbtuvės subalansuotos moterims, bet galime pritaikyti ir vyrams.

Viduramžių hudo dirbtuvės

Jeigu norite trumpesnio siuvimo užsiėmimo, galime pasiūlyti viduramžiško hudo dirbtuves. Hudas – tai viduramžiškas gobtuvas, dėvėtas vėsiu oru bei kelionių metu. Šis gobtuvas gali būti puikiai pritaikomas ir šiuolaikiniame garderobe. Dirbtuvių trukmė 3-4 val.

Odinio krepšelio dirbtuvės

Mėgstantiems dirbti su oda galime pasiūlyti viduramžiško odinio krepšelio dirbtuvėles.  Remiantis pavyzdžiais iš praeities, galėsite patys susikurti savo norimą krepšelio dizainą ir pasigaminti originalią garderobo detalę.

Knygrišystės dirbtuvės

Profesionali knygrišė supažindins jus su knygrišystės amatu ir pamokys, kaip įsirišti savo knygą.

Riešinių dirbtuvės

Jei nemėgstate šalti riešų, galite juos papuošti savo rankų darbo riešinėmis, puoštomis raštais iš karoliukų.

ŠIAUDINIŲ SODŲ Ar Žaisliukų RIŠIMO DIRBTUVĖS
Šiaudinių sodų rišimas yra labai sena ir svarbi švenčių ir namų puošimo tradicija Lietuvoje, kuri, deja, grimzta užmarštin.
Dirbtuvių metu sužinosite apie šiaudinių sodų prasmę ir gamybos technologiją. Išmoksite paruošti šiaudus vėrimui, rišti juos į figūras ir pasigaminti nedidelį šiaudinį sodą ar žaisliuką, kuriuo galėsite puošti ir savo kalėdinę eglutę.
Dirbtuvės galimos nuotoliniu būdu

Kaina žmogui 10 eurų (mokėjimas pavedimu)
Priemonės neįskaičiuotos.

Telefonas užsakymui: +370 686 77 824 (Vilhelmina)

Juostų audimo dirbtuvės

Audimo meistrė Vilija Ratautienė gali jus supažindinti su vytinių juostų tradicijomis lietuvių kultūroje, jų audimo paslaptimis, taip pat pamoko audimo meno.

Edukacija mokiniams “Tradicinių juostų reikšmė lietuvių etninėje kultūroje”

Renginio pradžioje  VI a. kostiumu pasipuošusi audėja demonstruoja vytinį audimą (su kaladėlėmis) ir pasakoja apie šio audimo būdo paplitimą pasaulyje ir Lietuvos teritorijoje, rodo juostų pavyzdžius, apžvelgia tradicinių juostų klasifikaciją, pavyzdžius, vytinių juostų paskirtį ir panaudojimą (prie tautinio kostiumo) seniau ir dabar. Pasakoja apie archeologinio kostiumo rekonstrukcijos ypatumus – aptariami senoviniai žalvariniai papuošalai, skiltuvas, peilis ir kt. Pasakojama apie juostų reikšmę tautos etninėje kultūroje, papročiuose, šventėse. Taigi renginio dalyviai atpažįsta savo aplinkoje tuos „ženklus“, siūloma pritaikyti ir praktikuoti tradicijas šiuolaikiniame gyvenime.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per Kultūros paso sistemą. 

Visos dirbtuvės skelbiamos kelis kartus per metus ir vyksta viešai. Tačiau galime surengti dirbtuves ir privačiai grupei.
Minimalus dalyvių kiekis dirbtuvėse – 4 asmenys.
Dėl kainų prašome kreiptis el.paštu info@perkunonamas.lt