lietuviškai englishdeutschrussianpolsk

 
 

Vaikų ir  mokinių grupėms galime pasiūlyti įdomių ir įtraukiančių programų. Jas veda patyrusios edukatorės. Būtina registruotis iš anksto tel. 8 641 44614. Didesnes grupes priimame ir šeštadieniais.

 

 

 

VIDURAMŽIŲ  MIESTIEČIO KASDIENA

5be9b0f100ab4b778b2ae5d41a5f82c5

Kai lankysitės Kauno senamiestyje būtinai užsukite į pirklio namą susipažinti su miestietišku gyvenimu Kaune, miesto kūrimosi ir suklestėjimo laikotarpiu – XV – XVI amžiais. Pamatysite kokius namus statydinosi, kaip rengėsi ir valgė. Susipažinsite kokiais amatais versdamiesi kauniečiai pinigų pragyvenimui pelnydavo. Klausysime ir kalbėsimės, liesime, žiūrėsime senovinius paveikslus, matuosimės viduramžiškus galvos apdangalus. Tikimės, kad išeisite iš mūsų namo praturtėję žiniomis apie žmones, kūrusius mūsų miestą, galėsite įvertinti kada gyventi buvo smagiau – viduramžiais ar šiais laikais. 

Kaina – 3 eurai mokiniui, trukmė – 1 val. Tinka 2–4 klasių mokiniams. 
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per Kultūros paso sistemą.

 

VAIKŲ ŽAIDIMAI, 1560

Šios edukacijos metu moksleiviai susipažins su Renesanso kultūra, o konkrečiau – su 1560 metais, kuomet buvo nutapytas Piterio Breigelio Vyresniojo (oland. Pieter Bruegel, apie 1525–1569 m.) paveikslas „Vaikų žaidimai“. Remiantis šiuo paveikslu vaikai, susiskirstę grupėmis, turės patys atkurti jame pavaizduotus istorinius žaidimus. Tą padaryti padės įvairios priemonės – kamuoliukai, kibirėliai, virvės, antklodės, akių raiščiai, suktukai, šaškės ir pan. Pabaigoje palyginsime šiuos žaidimus su šiuolaikiniais šiandien žaidžiamais vaikų žaidimais.

Kaina – 2,5 Eur., trukmė – iki 1 val. Tinka 1 – 2 klasių moksleiviams.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per Kultūros paso sistemą. 

 

 

AUKŠTYN UPE – Į PIRKLIŲ MIESTĄ KAUNĄ

Kur kitur, jei ne seniausiame miesto name – nebyliame istorijos liudininke tinka  pradėti pažintį su Kauno miestu. Pirklio žmona Medutė papasakos apie Kauno kūrimosi ir suklestėjimo metus XV–XVI a., apie čia galiojusius įstatymus, ir gyvenusius žmones, apie pirmąsias įmones uždirbusias pinigų bendriems reikalams finansuoti, apie mokesčius. Sužinosite kur kauniečiai savo sūnus mokytis siųsdavo ir ar miestiečiai kunigaikščio kariaunoje tarnavo. Išgirsite ir rimtų, ir linksmų miesto ir miestiečių istorijų. Įleisime į beveik visus namo kambarius, pamokysime tokių šokių, kokius, tikėtina, čia beveik 500 metų šoko namo šeimininko burmistro Bernardo Bitnerio svečiai.

Kaina – 2,5 eurai mokiniui, trukmė iki 1 val. Tinka 5–12 klasių mokiniams.

 

 

PREKYBOS ŽAIDIMAS PIRKLIO NAMUOSE

Realų gyvenimą atkuriantis žaidimas, kuris padeda suprasti kaip vyksta prekyba – kas iš jos prasigyvena, o kas nuskursta.
Jo metu dalyviai, pasiskirstę į skirtingų šalių miestų amatininkų gildijas, gamina prekes ir stengiasi jas parduoti. Žaidimo metu dalyviai:

– patirs, kaip veikia prekybiniai  santykiai
– išbandys komandinį darbą ir aptars kaip sekėsi siekti tikslų;
– supras, kaip prekyba gali skatinti arba trukdyti įvairių šalių gerovę;
– diskutuos apie prekybą smagiu, ne akademiniu būdu.

Kaina – 3,5 Eurai, trukmė – apie 1,5 val. (priklauso nuo grupės aktyvumo). Optimalus grupės dydis iki 30 dalyvių, bet pritaikoma ir grupėms iki 40 dalyvių. Programą pritaikome pagal dalyvių amžių. Ji tinka 4–12 klasių mokiniams.

 

 

KOMANDINIS IŠBANDYMAS  „INVESTUOK RIEŠUTUS“lechebnie-lesnie-orehi-fantasticheskaya-pisha-iz-lesa

Kviečiame mokinius sudalyvauti smagiame žaidime, kuris atskleidžia vieną pagrindinių kiekvieno kolektyvo, o ir kiekvienos valstybės sėkmingo gyvavimo sąlygų – kiekvieno jos nario įsitraukimo į bendrus mainus svarbą.

 Žaisime, po to aptarsime žaidimo metu įgytą patirtį. Dalyviai reflektuos savo asmeninį elgesį , o įgytas įžvalgas susies su artimoje aplinkoje vykstančiais įvykiais. Ir, tikimės, pritaikys jas savo klasės kolektyve.

Kaina 3,5 eurai, trukmė apie 1,5 val. Žaidimas skirtas 7 – 12 klasių mokiniams. Tinka grupėms nuo 16 iki 30 dalyvių.  

 

 

 

VIDURAMŽIŲ KULTŪROS ATSPINDŽIAI: MADA IR ŠOKIS 

Neįtikėtina kiek daug dalykų apie mūsų kultūrą ir įsitikinimus gali atskleisti mūsų apranga! Pasirinkusiems šią programą pristatysime viduramžių drabužių madas, per kurias atsiskleidžia to meto tikėjimas, gyvenimo būdas, padėtis visuomenėje, ir netgi svarbiausi to meto įvykiai. Dar geriau tą laikotarpį suprasti ir į jį įsijausti padės tuometinė muzika ir šokis – to laikmečio žmonių bendravimo ir pasilinksminimo išraiška, garso ir judesio dermė.

Kaina 1 mokiniui– 2,5 eurai, trukmė – 1 val. Minimali ekskursijos kaina – 45 Eurai (arba 18 dalyvių). Edukacija tinkama 7-12 klasių moksleiviams.

 

 

 

Visas edukacijas galima pratęsti kūrybiniais užsiėmimais:

– Žvakių liejimo pamokėle, kurios metu žvakę tradiciniu ar naujovišku (su formelėmis) būdu nusilietų kiekvienas dalyvis (tai papildomai kainuotų  0,9 eur).
– Gotikinio rašto pamokėle, kurios metu dalyviai išmoksta senoviniu raštu parašyti savo vardą (papildomai 0,5 eur.).

O turintiems daugiau laiko siūlome pasikelti ant šalia esančios jėzuitų vienuolyno terasos – apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria puiki senamiesčio panorama (papildomai 0,8 eur).