Mokiniams

Edukacijos mokinių grupėms. 

Užsisakant edukaciją per kultūros paso sistemą edukacijos laiką galime pakoreguoti pagal grupės poreikį.

VAIKŲ ŽAIDIMAI, 1560

Šios edukacijos metu moksleiviai susipažins su Renesanso kultūra, o konkrečiau – su 1560 metais, kuomet buvo nutapytas Piterio Breigelio Vyresniojo (oland. Pieter Bruegel, apie 1525–1569 m.) paveikslas „Vaikų žaidimai“. Remiantis šiuo paveikslu vaikai, susiskirstę grupėmis, turės patys atkurti jame pavaizduotus istorinius žaidimus. Tą padaryti padės įvairios priemonės – kamuoliukai, kibirėliai, virvės, antklodės, akių raiščiai, suktukai, šaškės ir pan. Pabaigoje palyginsime šiuos žaidimus su šiuolaikiniais šiandien žaidžiamais vaikų žaidimais.

Kaina – 2,5 Eur., trukmė – iki 1 val. Tinka 1 – 2 klasių moksleiviams.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per Kultūros paso sistemą. 

VIDURAMŽIŲ  MIESTIEČIO KASDIENA

Kai lankysitės Kauno senamiestyje būtinai užsukite į pirklio namą susipažinti su miestietišku gyvenimu Kaune, miesto kūrimosi ir suklestėjimo laikotarpiu – XV – XVI amžiais. Pamatysite kokius namus statydinosi, kaip rengėsi ir valgė. Susipažinsite kokiais amatais versdamiesi kauniečiai pinigų pragyvenimui pelnydavo. Klausysime ir kalbėsimės, liesime, žiūrėsime senovinius paveikslus, matuosimės viduramžiškus galvos apdangalus. Tikimės, kad išeisite iš mūsų namo praturtėję žiniomis apie žmones, kūrusius mūsų miestą, galėsite įvertinti kada gyventi buvo smagiau – viduramžiais ar šiais laikais.

Kaina – 3 eurai mokiniui, trukmė – 1 val. Tinka 2–4 klasių mokiniams.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per Kultūros paso sistemą.

SUSIPAŽINKITE – VIDURAMŽIŲ MIESTAS KAUNAS

Edukacija pritaikyta judrioms ir aktyvioms mokinių grupėms, nes jos metu bus daug judėjimo – mokiniai aplankys du Kauno architektūros paveldo objektus – jėzuitų vienuolyno apžvalgos aikštelę bei seniausią Kauno gyvenamą namą – gotikos architektūros perlą – Perkūno namą. O taip pat susipažins su pagrindiniais Kauno miesto kūrimosi istorijos faktais. Nuo vienuolyno stogo atsiveria puiki senojo miesto panorama. Aplink čia esančią turgaus aikštę telkėsi miestiečių gyvenimas. Nuo čia matosi visi svarbiausi miesto objektai: rotušė, bažnyčios ir vienuolynai, miestą gynusi tvirtovė, Nemuno krantinė, kur ilgus amžius buvo uostas, pirmosios miesto įmonės – vaškinės liekanos ir, žinoma, gyvenamieji namai. Daug pastatų, čia statytų prieš 500 metų, išliko, vieni mažiau, kiti daugiau pasikeitę. Terasoje mokiniais atliks praktinę užduotį – pasiskirstę grupėmis žemėlapyje turės rasti kelis aukščiau išvardintus objektus. Po to pakviesime vaikus aplankyti vieną gražiausių Lietuvos gotikinių namų – Perkūno namą. Jame 1546 metais apsigyveno tuometinis miesto burmistras Bernardas Bitneris. Todėl čia tinkama vieta susipažinti su Kauno miesto pradžios istorija. Viduramžiškai pasipuošusi gidė papasakos apie kunigaikščio Vytauto 1408 metais miestui suteiktas prekybos ir savivaldos privilegijas. Mokiniai skaitys priesaiką, kurią turėjo duoti žmogus, norintis tapti tikru miestiečiu. Šoks vieną bendruomeninį šokį, kokį, tikėtina, čia beveik 500 metų šoko miesto burmistro svečiai. Taip pat išmoks senoviniu būdu sulankstyti laišką, kurį, galės parvežti lauktuvių savo šeimos nariams.

Kaina – 3,5 Eur., trukmė 1,1 val. Tinka 5 – 10 klasių mokiniams.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per kultūros paso sistemą.

VIDURAMŽIŲ KULTŪROS ATSPINDŽIAI: MADA IR ŠOKIS

Edukacijos tikslas – supažindinti mokinius su viduramžių mados bei šokio istorija. Jos metu sieksime:
1) supažindinti moksleivius su tipiškais vėlyvųjų viduramžių Vakarų Europos apdarais bei jų atsiradimo istorija,
2) palyginti vakarietišką viduramžių kostiumą su baltišku, senovės lietuvių apdaru,
3) atskleisti, kaip apranga viduramžiais siejosi su luomine hierarchija, padėtimi visuomenėje, religingumu ir įstatymų leidyba,
4) trumpai ir aiškiai pristatyti viduramžių šokių istoriją,
5) išmokyti moksleivius šokti 1-2 viduramžiškus šokius.

Edukacijos metu moksleiviai turės galimybę ne tik išgirsti pasakojimą, bet ir gyvai prisiliesti prie istorijos – išbandyti viduramžiškos aprangos detales bei išbandyti istorinio šokio žingsnelius. Šiuo užsiėmimu siekiama praplėsti jaunimo supratimą apie viduramžių istoriją paneigti stereotipus apie šį istorinį laikotarpį, sklandančius visuomenėje (kad viduramžiai buvo niūrūs, “tamsūs”, neišmanėlių laikai ir pan.).

Kaina – 2,5 Eur., trukmė 1 val. Tinka 9 – 12 klasių mokiniams.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per kultūros paso sistemą. 

TAPK TIKRU VIDURAMŽIŲ MIESTIEČIU!

Edukacijos tikslas: Susipažinus su viduramžių miestiečių privilegijomis ir pareigomis, praktiškai įsitikinti dviejų pagrindinių įsipareigojimų – solidarumo ir sąžiningumo svarba ir nauda bendruomenei.

Kviečiame mokinius į 16 a. viduryje Kaunui vadovavusio burmistro Bernardo Bitnerio namus susipažinti su miestiečių gyvenimu 15 – 16 amžiuje. Sužinosite, kaip tuomet buvo tvarkomi miesto reikalai, kas galėjo tapti tikrais miestiečiais, kokiomis privilegijomis jie naudojosi ir ką privalėjo pažadėti priesaikoje miesto tarybai ir kitiems miestiečiams. Pamatysite kokius namus turtingi miestiečiai statydinosi, taip pat sudalyvausite smagiame simuliaciniame žaidime “Investuok riešutus”, kuris padės atskleisti vieną pagrindinių kiekvieno kolektyvo, o ir kiekvieno miesto sėkmingo gyvavimo sąlygų – aktyvaus kiekvieno jos nario įsitraukimo į bendrus mainus svarbą. Žaisime, po to aptarsime žaidimo metu įgytą patirtį. Naujas įžvalgas susiesime su mūsų aplinkoje vykstančiais įvykiais, jas bus galima pritaikyti realiame gyvenime.

Kaina – 4 Eur., trukmė 1,5 val. Tinka 6 – 10 klasių mokiniams. Grupės dydis nuo 16 iki 30 mokinių.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per
kultūros paso sistemą. 

SALONO PRAMOGOS SU ADOMU MICKEVIČIUMI

Ar kada nors girdėjote, kodėl po studijų Vilniaus universitete Adomas Mickevičius atvyko į Kauną? Arba kaip jis susijęs su istoriniu Perkūno namu? Visa tai ir dar daugiau sužinosite apsilankę Perkūno namo muziejuje Kaune. Čia nusikelsite laiku į XIX a. pradžios saloną, kuriame salono šeimininkė svečius supažindins su Adomo Mickevičiaus gyvenimu Kaune, jo kūryba, o taip pat to meto etiketu bei bendravimo papročiais. Viešnagės metu šeimininkė būtinai pakvies sudalyvauti keliose saloninėse pramogose, tokiose kaip poetinis galvosūkis, poetų dvikova bei šarados.

Kaina – 3 Eur., trukmė 1 val. Tinka 7 – 11 klasių mokiniams. Grupės dydis nuo 14 iki 30 mokinių.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per
kultūros paso sistemą. 

AUKŠTYN UPE – Į PIRKLIŲ MIESTĄ KAUNĄ

Kur kitur, jei ne seniausiame miesto name – nebyliame istorijos liudininke tinka  pradėti pažintį su Kauno miestu. Pirklio žmona Medutė papasakos apie Kauno kūrimosi ir suklestėjimo metus XV–XVI a., apie čia galiojusius įstatymus, ir gyvenusius žmones, apie pirmąsias įmones uždirbusias pinigų bendriems reikalams finansuoti, apie mokesčius. Sužinosite kur kauniečiai savo sūnus mokytis siųsdavo ir ar miestiečiai kunigaikščio kariaunoje tarnavo. Išgirsite ir rimtų, ir linksmų miesto ir miestiečių istorijų. Įleisime į beveik visus namo kambarius, pamokysime tokių šokių, kokius, tikėtina, čia beveik 500 metų šoko namo šeimininko burmistro Bernardo Bitnerio svečiai.

Kaina – 2,5 eurai mokiniui, trukmė iki 1 val. Tinka 5–12 klasių mokiniams.

PREKYBOS ŽAIDIMAS PIRKLIO NAMUOSE

Realų gyvenimą atkuriantis žaidimas, kuris padeda suprasti kaip vyksta prekyba – kas iš jos prasigyvena, o kas nuskursta.
Jo metu dalyviai, pasiskirstę į skirtingų šalių miestų amatininkų gildijas, gamina prekes ir stengiasi jas parduoti. Žaidimo metu dalyviai:

– patirs, kaip veikia prekybiniai  santykiai
– išbandys komandinį darbą ir aptars kaip sekėsi siekti tikslų;
– supras, kaip prekyba gali skatinti arba trukdyti įvairių šalių gerovę;
– diskutuos apie prekybą smagiu, ne akademiniu būdu.

Kaina – 3,5 Eurai, trukmė – apie 1,5 val. (priklauso nuo grupės aktyvumo). Optimalus grupės dydis iki 30 dalyvių, bet pritaikoma ir grupėms iki 40 dalyvių. Programą pritaikome pagal dalyvių amžių. Ji tinka 4–12 klasių mokiniams.

BENDRUOMENINIAI ŠOKIAI IR ŽAIDIMAI

Edukacijos metu mokiniai dalyvaus kūrybiniuose ir komandiniuose žaidimuose, mokysis bendruomeninių šokių, kas praplės ne tik žinias, bet įgys naujos patirties bendruomenėje. Žaidimas ir šokis tai ne tik pramoga, bet ir emocinės būsenos, asmenybės saviraiškos ir tarpusavio santykių ugdymo priemonė. Edukacijoje mokiniai sužinos įvairių žaidimų, kurie padės suburti grupę, reflektuoti savo poelgius, juos įvertinti ir tinkamai reikšti. Suvoks žaidimų ir šokių prasmę, kurių dėka grupėje kuriami pagarbūs ryšiai. Žaidimai ir šokiai taip pat padės pajusti ar asmens laisvę ir išreikšti kūrybinius gebėjimus, skatins atrasti savyje kažką naujo, pažinti šalia esantį žmogų. Tai psichologinė ir emocinė, socialinė ir kultūrinė patirtis. Edukacijos turinys nukreiptas į mokinių vertybinių nuostatų ir gebėjimų – intelektinių, socialinių, kultūrinių, emocinių –dinaminį ugdymą ir pozityvią veiklą siekiant bendro gėrio.

Kaina – 5 Eur., trukmė 1,5 val. Tinka 7 – 11 klasių mokiniams. Grupės dydis nuo 15 iki 50 mokinių.
Šią edukaciją galite užsisakyti ir per
kultūros paso sistemą. Su šia programa galime atvažiuoti į jūsų mokyklą.

Visas edukacijas galima pratęsti kūrybiniais užsiėmimais:

– Žvakių liejimo pamokėle, kurios metu žvakę tradiciniu ar naujovišku (su formelėmis) būdu nusilietų kiekvienas dalyvis (tai papildomai kainuotų  1 eur).
– Gotikinio rašto pamokėle, kurios metu dalyviai išmoksta gotikiniu stiliumi parašyti savo vardą (papildomai 1 eur.).

O turintiems daugiau laiko siūlome pasikelti ant šalia esančios jėzuitų vienuolyno terasos – apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria puiki senamiesčio panorama (papildomai 1 eur).