Ekskursijos

Suaugusiųjų grupėms jų pageidaujamu laiku siūlome tiek tradicines, tiek pramogines – teatralizuotas ekskursijas Perkūno name ir Jėzuitų vienuolyno terasoje. Jos tinka tiek  kolektyvų bendruomeniškumui stiprinti, tiek gimtadieniams ar kitoms progoms kūrybingai atšvęsti.

TEATRALIZUOTOS EKSKURSIJOS:

UPE – Į PIRKLIŲ MIESTĄ KAUNĄ / Trukmė – 1,5 val.

Seniausiame ir gražiausiame Kauno miesto name – nebyliame istorijos liudininke – ypač tinka  pradėti pažintį su  Kaunu. Pirklio žmona papasakos apie Kauno kūrimosi ir suklestėjimo metus XV–XVI amžiais, apie čia galiojusius įstatymus, apie miestiečius ir miestelėnus, apie pirmąsias įmones uždirbusias pinigų bendriems reikalams finansuoti, apie mokesčius.  Svečiai išgirs ir rimtų, ir linksmų miesto ir miestiečių istorijų. Aplankys beveik visus namo kambarius, išmoks tokių šokių, kokius, tikėtina, čia beveik prieš 500 metų šoko namo šeimininko burmistro Bernardo Bitnerio svečiai. Bus keli išbandymai. Taip pat kilsime į jėzuitų namų terasą, iš kur puikiai matosi  senojo miesto vaizdas.

 Ši ekskursija taip pat galima ir anglų  kalba. Kaina 1 asmeniui 9 Eur, darbo dienomis – grupėms nuo 10 iki 45 žmonių, savaitgaliais nuo 12 žmonių. Ekskursiją galime papildyti didelės žvakės jubiliatei/-ui liejimu (papildomai 10 Eur).


Į SVEČIUS PAS PIRKLĮ STEPONĄ DULKĘ / Trukmė – 2 val.

(Su galimybe persirengti senoviniais drabužiais)

Pirklys ar jo žmona kviečia į savo namus, kuriuose praleido laimingą ir turtingą gyvenimą. Jie praplės jūsų žinias apie garbingą Kauno miesto istoriją, atskleis paslaptį, kokia prekė padėjo jų šeimai praturtėti ir pasistatyti tokį prašmatnų ir akį traukiantį namą. Sužinosite, kas dar čia buvo įsikūrę ir kaip namas vėl buvo prikeltas naujam gyvenimui XX amžiuje.
Dulkės atvers jums savo drabužių spintą ir leis pasimatuoti senovinius drabužius bei galvos apdangalus. Išbandysite linksmų pramogų, išmoksite viduramžių šokių, padėsiančių geriau įsijausti į viduramžių kultūrą, vyrų ir moterų bendravimo ypatumus. Kartu liesite kvapnaus bičių vaško žvakę ir aplankysite jėzuitų vienuolyno terasą nuo kurios atsiveria nuostabus  senamiesčio vaizdas. Puikią nuotaiką ir daug progų gražioms nuotraukoms garantuojame! Tik atsiveskite kartu fotografą … 

Kaina 1 asmeniui 15 Eur, grupėms nuo 14 žmonių iki 30 žmonių.


VIDURAMŽIŲ VAKARIENĖ PIRKLIO NAMUOSE / Trukmė – 3 val.

(Su galimybe persirengti senoviniais drabužiais ir  3 patiekalų vakariene ar pietumis)

Ar kada nors pagalvojote, kaip pasikeitė maisto valgymo kultūra per pastaruosius kelis šimtus metų? O galbūt patys norėjote paskanauti senovinio maisto? Jeigu taip, pirklys Steponas Dulkė su žmona kviečia į neeilinę vakarienę savo namuose.

Perkūno namo gyventojai kviečia kauniečius ir miesto svečius į gurmanišką vakarienę su viduramžiškomis pramogomis. Svečių lauks užkandis, karštas patiekalas, desertas ir gėrimai. Vakaro metu bus mėgaujamasi ne tik patiekalais, atkurtais pagal autentiškus viduramžių receptus, bet ir viduramžių etiketo pamoka bei šokiais ir žaidimais. Tad pirklių namus paliksite ne tik sočiai bei skaniai pavalgę, bet ir sužinoję to, ko apie viduramžius dar nežinojote.

Vakaro aprangos kodas – XV amžius. Jeigu tokios aprangos savo spintoje neturite, pirkliai tokiam atvejui pasiruošę – aprengs jus puošniausiais savo turimais drabužiais ir pasirūpins, kad jaustumėtės kaip ponai.

Vietų skaičius prie stalo – daugiausia 24 svečiai, mažiausiai 14. Vakaro kaina asmeniui – 46 Eur. Į kainą įeina trijų patiekalų vakarienė, gėrimai ir viduramžiškos pramogos. Dėmesio! Vakarienės metu bus patiekiami patiekalai iš gyvulinės kilmės produktų


PABĖGIMO KAMBARYS  „VIDURAMŽIŲ PIRKLIO RŪSYS“

Istorija  štai ką byloja…

Jūs išsiruošėte į pirklio namą pamatyti savo mylimosios Elenos, pirklio dukters. Tačiau netikėtai jus užklupo mylimosios tėvas – Steponas Dulkė. Šiaip ne taip Jums pavyko išsigelbėti ir pabėgus pasislėpti namo rūsyje… ir patekti į spąstus!
Durys užrakintos, o tolumoje girdite artėjančius pirklio Stepono žingsnius ir svarstymus ką su Jumis daryti.  Kokie nuotykiai ir paslaptys jūsų laukia pirklio namo rūsyje? Ar pavyks atskleisti slapčiausią mylimosios tėčio paslaptį? Sveiką kailį išnešite atskleidę paslėptas užuominas ir suradę išėjimo raktą.

Jau įdomu? Rezervuokite laiką ir bus dar įdomiau! Patys žingeidžiausi ne tik smagiai praleis laiką, bet ir sužinos įdomių istorijos faktų.

Pabėgimo kambario kaina – 40 Eur (2 -5 asmenų grupei pirmadienį-penktadienį, 10:00-17:00 val.) arba 60 Eur (2-5 asmenų grupei d. d. po 17:00 val. ir savaitgaliais)
Nuolaida studentams ir moksleiviams – 35 Eur (2-5 asmenų grupei pirmadienį – penktadienį, 10:00-17:00 val.)
Už kiekvieną papildomą asmenį imamas 10 Eur mokestis.

Žaidimo trukmė – 60 min.
Sudėtingumo lygis – vidutinis.
Į pabėgimo kambarį įleidžiami asmenys nuo 16 metų.

Vienuolynai Kauno senamiestyje. Istorija ir Dvasingumas.
Sakoma, kad vienuolynai sukūrė vakarų civilizaciją. Kaip?

Iki 3 valandų ekskursija po veikiančius ir neveikiančius Kauno senamiesčio vienuolynus.
Ar žinote kiek Lietuvoje yra moterų bei vyrų vienuolijų?

Aplankysime 7 moterų ir vyrų vienuolynus. Užeisime į patalpas, kurios nėra atviros lankytojams.
– BENEDIKTINIŲ VIENUOLYNAS ir  Šv. Mikalojaus bažnyčia
– DOMININKONŲ VIENUOLYNAS IR Švč. Sakramento bažnyčia
– JĖZUITŲ VIENUOLYNAS ir  Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia
– PRACIŠKONŲ KONVENTUALŲ VIENUOLYNAS ir   Švč. Mergelės Marijos Ėmimo įdangų bažnyčia
– EUCHARISTINIO JĖZAUS SESERŲ VIENUOLYNAS
– BERNARDINIŲ VIENUOLYNAS ir  Švč. Trejybės bažnyčia
– BERNARDINŲ VIENUOLYNAS ir  Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia

Pažintinės ekskursijos metu sužinosite kaip kūrėsi vienuolynai Kaune ir kokie yra jų
dvasingumo panašumai ir skirtumai. Ar esate girdėję apie kontempliatyvius
vienuolynus? O elgetaujančius ordinus, regulinius kunigus… ? Susipažinsime, kuo
vienuolynai praturtino Lietuvą, kaip jie pasitarnavo žemės ūkiui, menui, mokslui ir
švietimui. Kur buvo vaikų našlaičių prieglaudos? Kokie stebuklai įvyko žmonėms ir ar jie
dar vyksta? Taip pat domėsimės kaip vienuolynai išsilaikė seniau ir kaip jiems sekasi
dabar. Galiausiai, mokysimės meditacijos ir giedojimo ir sužinosime kas yra liturginių
valandų giedojimo praktika.

Ekskursijos trukmė – iki 3 val.
Ekskursijos kaina – 18 eur/žmogui.