Naujienos

Gyvosios istorijos dienos Perkūno name
lapkričio 23-24 dienomis

Vienam savaitgaliui į Perkūno namą sugrįš pirmieji jo šeimininkai ir kauniečiams bei miesto svečiams pademonstruos, kaip čia atrodė gyvenimas prieš daugiau kaip 500 metų.
Namo ponas – pirklys, pavarde Dulkė – visame sviete daug ryšių turėdamas, susikvietė į Kauno miestą geriausius amatininkus ir pirklius. Šie namo lankytojams pasakos ir demonstruos savo amato subtilybes, o tai pat kvies šį bei tą įsigyti. Svečiai susipažins su tokiais amatais, kaip verpimas, augalinis dažymas, siuvimas, kaligrafija. Jeigu prekės iš užsienio jūsų nedomins, tuomet galėsite užsukti pas tamstą pirklienę į kambarius, kur ji ar jos tarnaitės jums papasakos apie šių namų ūkį, taip pat apie maistą, aprangą, pramogas ir kitus dalykus. Galiausiai, pirklio nusamdyti privatūs sargai supažindins su senovine ginkluote, šarvuote bei pastarosios gamyba.

Muziejaus lankymo valandos:
Lapkričio 23 d., šeštadienis – 11:00 – 18:00 val.
Lapkričio 24 d., sekmadienis – 11:00 – 15:00 val.

Renginio metu užsiregistravusiems asmenims bus organizuojamos teatralizuotos ekskursijos.
Ekskursijų laikai:
Lapkričio 23 d., šeštadienis – 12:00 ir 16:00 val.
Lapkričio 24 d., sekmadienis – 12:00 val.

Renginys mokamas.
Įėjimo kaina suaugusiems – 3 eur; moksleiviams, studentams ir senjorams – 2 eur.
Ekskursijos kaina suaugusiems 5 eur; moksleiviams,studentams ir senjorams – 3 eur (Perkant bilietą į ekskursiją įėjimo mokesčio mokėti nereikia).
REGISTRACIJA BAIGTA. Vietų nebeliko.

Daugiau informacijos el. paštu info@perkunonamas.lt arba tel. +370 641 44614 (darbo dienomis)
Istorijos rekonstruktoriai, norintys tapti šio renginio dalimi, gali kreiptis el. paštu eglekukyte@gmail.com.

Renginio iniciatorius – istorinės rekonstrukcijos klubas “Saltus Gladii”.

*****

2019 m. rudens kūrybinės dirbtuvės Perkūno name

Lapkričio 21 d., 17.30-19.30 val.
NAUJIENA! VERPIMO DIRBTUVĖS
Dirbtuvių metu susipažinsime su skirtingais verpimui naudojamais gyvūniniais pluoštais bei siūlo gimimo procesu. Kedensime, šukuosime, verpsime verpstuku ir verpimo rateliu.
Būtina registracija, kadangi dalyvių skaičius ribotas. Registruotis galite el. paštu el.imago@gmail.com, laiške nurodykite savo vardą, (pavardę) ir kontaktus.
Užsiėmimo kaina asmeniui  10 Eur. Medžiagos neįskaičiuotos. Galima atsinešti savo turimos avių vilnos, šunų povilnės, taip pat bus galimybė vilnos įsigyti vietoje.

*****

Ir gimtadieniui, ir kolektyvo šventei siūlome skaniausią mūsų programą
Viduramžių vakarienė Pirklio namuose


Ar kada nors pagalvojote, kaip pasikeitė maisto valgymo kultūra per pastaruosius kelis šimtus metų? O galbūt patys norėjote paskanauti senovinio maisto? Jeigu taip, pirklys Steponas Dulkė su žmona kviečia į neeilinę vakarienę savo namuose.

Pirmą kartą Perkūno namo gyventojai kviečia kauniečius ir miesto svečius į gurmanišką vakarienę su viduramžiškomis pramogomis. Svečių lauks užkandis, karštas patiekalas, desertas ir gėrimai. Vakaro metu bus mėgaujamasi ne tik patiekalais, atkurtais pagal autentiškus viduramžių receptus, bet ir viduramžių etiketo pamoka bei šokiai ir žaidimai. Tad pirklių namus paliksite ne tik sočiai bei skaniai pavalgę, bet ir sužinoję to, ko apie viduramžius dar nežinojote.

Vakaro aprangos kodas – XV amžius. Jeigu tokios aprangos savo spintoje neturite, pirkliai tokiam atvejui pasiruošę – aprengs jus puošniausiais savo turimais drabužiais ir pasirūpins, kad jaustumėtės kaip ponai.

Vietų skaičius prie stalo – daugiausia 24 svečiai, mažiausiai 14.

Vakaro kaina asmeniui – 46 Eur. Į kainą įeina trijų patiekalų vakarienė, gėrimai ir viduramžiškos pramogos.
Renginio trukmė – apie 3 val.

Dėmesio! Vakarienės metu bus patiekiami patiekalai iš gyvulinės kilmės produktų.

Kiekvieno Jūsų apsilankymas mūsų name ar čia organizuojami renginiai padeda mums išlaikyti ir atverti visuomenei šį unikalų gotikos architektūros perlą. Mums svarbus kiekvienas indėlis!