Naujienos

2019 m. rudens dirbtuvės Perkūno name

Rugsėjo 16- spalio 21 d. pirmadieniais, 17 – 20 val.
Vytinių juostų audimas su meistre Vilija Ratautiene
Audėja jus supažindins su vytinių juostų tradicijomis lietuvių kultūroje, jų audimo paslaptimis bei pamokys jų audimo meno.
Juostos audžiamos su specialiomis audimo kaladėlėmis. Tai yra vienas seniausių audimo būdų pasaulyje. Lietuvoje vytinių juostų fragmentų ir žalvarinių audimo priemonių rasta VI-IX a. palaidojimuose. dabar šios juostos dėvimos prie aukštaitiškų ir klaipėdietiškų tautinių rūbų, archeologinio kostiumo bei naudojamos baltiškose apeigose.
Edukacijos kaina asmeniui – 3 Eur.
Daugiau informacijos vilijalaime@yahoo.com, +37067301863

Spalio 13 d., sekmadienis, 11 – 18 val.
Istorinio kostiumo dirbtuvės
Viduramžių drabužiai gali būti tiek sudėtingos, tiek paprastos konstrukcijos. Kokios norite jūs – galite nuspręsti patys, dalyvaudami 7 val. trukmės dirbtuvėse – seminare, kurių metu ne tik pasisiųsite sau viduramžišką suknelę, bet ir sužinosite įdomios informacijos apie viduramžių madas, kurios dar niekur negirdėjote. Dirbtuvės subalansuotos moterims, bet galime pritaikyti ir vyrams.
Kaina asmeniui 25 Eur. Medžiagos į kainą neįskaičiuotos.
Daugiau informacijos pasiteiravimui info@perkunonamas.lt

Spalio 19 d., šeštadienis, 14 – 16 val.
Istorinio šokio pamoka – dirbtuvės
Neretai esama nusistatymo, jog viduramžiai buvo niūrus ir asketiškas laikotarpis, kuomet žmonės daug kariavo ir nemokėjo linksmintis. Dirbtuvių metu bandysime paneigti šį mitą mokydamiesi viduramžiškų bei renesansinių branlių – šokių ratelyje. Dalyviams rekomenduojama pasirūpinti patogia avalyne bei judesių nevaržančia apranga.
Edukacijos kaina asmeniui – 4 eur.

Spalio 23 d., trečiadienis, 18 – 20 val.
Tradicinių riešinių mezgimo pamoka
Jei nemėgstate šalti riešų, galite juos papuošti savo rankų darbo riešinėmis, dekoruotomis raštais iš karoliukų. Riešinių mezgimo bei raštų dėliojimo mokys tradicinio amato meistrė Vilhelmina Raubaitė Mikelionienė.
Kaina asmeniui – 10 Eur. Medžiagos į kainą neįskaičiuotos. Reikalingos medžiagos dirbtuvėms: virbalai 1,25 dydžio virbalai, ploni mezgimo siūlai, plona adata karoliukams verti ir 10 dydžio karoliukai.

Lapkričio 19 d., antradienis, 18 – 21 val.
Hudo siuvimo dirbtuvės
Hudas – tai viduramžiškas gobtuvas, dėvėtas vėsiu oru bei kelionių metu. Šis gobtuvas gali būti puikiai pritaikomas ir šiuolaikiniame garderobe.
Kaina asmeniui – 10 Eur. Medžiagos į kainą neįskaičiuotos.
Dėl medžiagų konsultuotis el. paštu info@perkunonamas.lt

Lapkričio 27 d. , trečiadienis, 18- 20 val.
Sodų rišimo dirbtuvės
Kviečiame išmokti tradicinių sodų rišimo pagrindų. Anksčiau sodai buvo kabinami ne tik virš kūdikio lopšio ar dovanojami jaunavedžiams, jais, kaip turtingo gyvenimo linkėjimas, būdavo puošiami namai, taip pat ruošiantis Velykoms bei Kūčioms būdavo kabinami palubėje, taip sukuriant šventinę darnos, grožio ir tvarkos erdvę apie stalą.
Užsiėmimo kaina asmeniui 10 Eur.  Į kainą įtrauktos ir medžiagos dirbtuvėms.

Gruodžio 4 d., trečiadienis, 18 – 20 val.
Šiaudinių eglutės žaisliukų rišimo dirbtuvės
Jei dar nesugalvojote kaip šiemet puošite savo kalėdinę eglutę, kviečiame į šiaudinių žaisliukų rišimo dirbtuves. Išmokę pasigaminti įvairių formų žaisliukus, jais galėsite papuošti ir visus namus arba juos kaip dovaną įteikti savo mylimiems žmonėms.
Užsiėmimo kaina asmeniui 10 Eur.  Į kainą įtrauktos ir medžiagos dirbtuvėms.

Artėjant renginio datai, bus skelbiama registracija.

Ir gimtadieniui, ir kolektyvo šventei siūlome skaniausią mūsų programą
Viduramžių vakarienė Pirklio namuose

Ar kada nors pagalvojote, kaip pasikeitė maisto valgymo kultūra per pastaruosius kelis šimtus metų? O galbūt patys norėjote paskanauti senovinio maisto? Jeigu taip, pirklys Steponas Dulkė su žmona kviečia į neeilinę vakarienę savo namuose.

Pirmą kartą Perkūno namo gyventojai kviečia kauniečius ir miesto svečius į gurmanišką vakarienę su viduramžiškomis pramogomis. Svečių lauks užkandis, karštas patiekalas, desertas ir gėrimai. Vakaro metu bus mėgaujamasi ne tik patiekalais, atkurtais pagal autentiškus viduramžių receptus, bet ir viduramžių etiketo pamoka bei šokiai ir žaidimai. Tad pirklių namus paliksite ne tik sočiai bei skaniai pavalgę, bet ir sužinoję to, ko apie viduramžius dar nežinojote.

Vakaro aprangos kodas – XV amžius. Jeigu tokios aprangos savo spintoje neturite, pirkliai tokiam atvejui pasiruošę – aprengs jus puošniausiais savo turimais drabužiais ir pasirūpins, kad jaustumėtės kaip ponai.

Vietų skaičius prie stalo – daugiausia 24 svečiai, mažiausiai 14.

Vakaro kaina asmeniui – 46 Eur. Į kainą įeina trijų patiekalų vakarienė, gėrimai ir viduramžiškos pramogos.
Renginio trukmė – apie 3 val.

Dėmesio! Vakarienės metu bus patiekiami patiekalai iš gyvulinės kilmės produktų.

Kiekvieno Jūsų apsilankymas mūsų name ar čia organizuojami renginiai padeda mums išlaikyti ir atverti visuomenei šį unikalų gotikos architektūros perlą. Mums svarbus kiekvienas indėlis!

Leave a Reply

Your email address will not be published.